تاریخچه تری دی پانل

تاریخچه تری دی پانل صنعت ساختمان از صدها سال پیش با تغییرات بسیار عمده ای مواجه شده است روزانه تکنولوژی های زیادی به این صنعت وارد میشود از زمانی که خانه های چوبی بود وسپس سازه های بتنی و اجری به میان امد.

اما چند سالی میشود که سازهای پیش ساخته وارد ایران شده است و سازه های تری دی نیز یکی از همین سازه ها میباشد

مزایای تری دی پانل

این سازه ها به دلیل مزایایی که دارد امروزه بسیار مورد استفاده قرار گرفته و نزد پیمانکاران ساختمان بسیار محبوب میباشد حال به تاریخچه تری دی پانل  و چرایی استفاده از این سازه میپردازیم

سازه های تری دی پانل به دلیل قیمت بسیار مناسب که دارد امروزه بسیار محبوب هستند همان طور که میدانید قیمت سازه های تری دی بسیار مناسب است و خب این برای پیمانکاران ساختمان جزء اولویت محسوب میشوند اما سوال اینجاست ایا کیفیت این سازه ها هم بالا میباشد و نسبت به سازه های بتنی و اجری و سفالی کیفیت بهتری دارد در ادامه در بحث تاریخچه تری دی پانل به کیفیت این سازه ها نیز میپردازیم

تاریخچه تری دی پانل

کیفیت تری دی پانل

سازه های تری دی پانل بسیار مقاوم میباشد این سازه ها که از فوم و مش و خرپا تشکیل شده است و در هنگام نصب با مفتول به هم متصل میشوند و بعد از نصب تری دی پانل توسط شاتکریت بتن پاشی میشود بسیار مقاوم بوده و در هنگام زلزله های شدید منظور از این زلزله در حد زلزله های 5 تا 7 ریشتر این سازه نهایت خم میشود و در صورت سقوط نیز با توجه به وزن سبک این سازه خطری برای ساکنین ایجاد نمیکند .

خب خودتان قضاوت کنید این زلزله در کشور ما با این شدت و در شهر شما هر چند وقت یکبار اتفاق میافتد حال میتوانید با خیال راحت نسبت به خرید این نوع سازه اقدام نمایید .

روش ساخت تاریخچه تری دی پانل

بعد از قیمت و تاریخچه تری دی پانل و کیفیت آن حال به بحث اینکه این سازه ها چگونه ساخته میشود میپردازیم

این سازه ها منظورمان همان سازه های تری دی پانل میباشد خب مشخصا دارای مواد اولیه ای برای ساخت میباشد اولین قسمت ساخت یک دیوار تری دی پانل فوم میباشد این فوم دارای چگالی و ضخامت های متفاوتی میباشد که در قیمت پنل بسیار مهم میباشد .

خب مشخصا هر چقدر چگالی یک پانل بالاتر باشد قیمت ان نیز بالاتر میرود و هر چقدر ضخامت یک پانل بیشتر باشد قیمت ان نیز تغییر میکند بعد از سفارش فوم توسط مشتری فوم مشتری برش خورده و به قسمت نصب توری یا مش فرستاده میشود در اینجا نیز وزن مش در قیمت تری دی بسیار مهم میباشد .

بعد از انتخاب مش این مشها توسط خرپا که منظورمان همان مفتول با ضخامت انتخابی مشتری میباشد به پانل متصل میشود در مرحله بعد تست جوش به عمل می اید و این تری دی پانل به قسمت بارگیری منتقل میشود .

نکات نصب تری دی پانل

نکته ای که باید درباره نصب تری دی بدانید اول اینکه این کار باید توسط نصابان خبره این کار انجام شود تا برای پروژه شما مشکلی ایجاد نکند و نکته مهم بعدی قسمت شاتکریت یا بتن پاشی میباشد که از بتن مقاوم و استاندارد استفاده کنید تا برای فوم ها مشکی ایجاد نشود .

اما در اینجا ذکر یک نکته بسیار مهم و ضروری است بعد از رسیدن تری دی پانل به محل پروژه شما سریعا این فوم ها را نصب کنید زیرا این فوم ها هر چقدر بیشتر در معرض سرما و گرما بدون بتن باشد وزن این پانلها کم میشود ولی بعد از بتن پاشی یا شاتکریت دیگر فوم وزنی از دست نمیدهد .

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما بگذاریم ما در گروه تولیدی کیان سازه با بهره گیری از مهندسین توانسته ایم یکی از پیشگامان این حوزه باشیم تجربه ده ساله گروه مهندسی کیان سازه در کنار شما در زمینه تری دی پانل و دیوارهای سه بعدی میباشد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید